Dzień dobry Panie Tomku 🙂 pisze z dużym opóźnieniem ale w końcu sie zebrałem 🙂 chciałem podziękować za wyciszenie dwu aut!

1-sze auto to była nowa Toyota Avensis kombi benzyna 2.0 i zastanawiałem sie nad wyciszeniem nowej Toyoty ok 2 lata. W końcu zapadła decyzja, wybrałem pakiet maksymalny. Po wyciszeniu stwierdziłem że szkoda że tak długo się zastanawiałem bo mógłbym wcześniej cieszyć się większym komfortem jeśli chodzi o wyciszenie, ale też co mnie mocno zaskoczyło znacznie lepszą akustyką jeśli chodzi o odsłuch audio. Nie pamiętam jakie były różnice hałasu w dB jednak wyraźnie odczuwalne i co chcę podkreślić tu jeżeli nawet dźwięki z toczących się opon lub opływającego auto powierza były słyszalne to były one nie tylko wyciszone, ale także przefiltrowane pozbawione ostrych drażniących składowych. I tu jest chyba bardzo ważny aspekt całego wyciszenie, że pewne dźwięki są przykre dla ucha, a pewne przyjemne lub neutralne, wyciszenie zmienia charakterystykę nie tylko natężenie hałasu. Zatem prace wyciszające spowodowały i jedno i drugie! Obiektywnie pomiary dB to jedno ale najważniejsze jest subiektywne odczucie i to jest SUPER!!! Toyotę przekazałem synowi który jest zachwycony komfortem akustycznym i świetnym odsłuchem audio !!!

2-gie auto to nowe Audi Q5 Sportback silnik benzyna 2.0 turbo zakupione z maksymalnym pakietem wyciszenia – czyli przednia szyba i szyby pasażera oraz kierowcy o zwiększonej izolacji akustycznej. Pomimo tego, że auto kosztowało 3x tyle co poprzednia Toyota Avensis słyszałem drażniące dźwięki toczących się opon i opływającego powietrza, śmiało można powiedzieć byłem mocno rozczarowany! Tym razem nie czekałem zbyt długo, po miesiącu zadzwoniłem do Pana Tomka, umówiłem się na wyciszenie w wersji MAX . Niedługo potem odebrałem wyciszone Audi. Efekt jest rewelacyjny – poziom hałasu znacznie mniejszy – komfort akustyczny porównywalny z limuzyną Mercedesa S Klasy! Genialna akustyka jeśli chodzi o odsłuch audio. Podróże z prędkością 180-200 – jeżeli są oczywiście warunki na drodze – są komfortowe i co ciekawe pomimo dużej prędkości nasilenie hałasu jest jedynie nieznacznie większe niż przy mega komfortowym 140-160. Ilość detali które zostały poddane wyklejeniu matami zadziwia!

Szanuję i podziwiam zaangażowanie i fachowość zespołu firmy Ciche Auto i Pana Tomka jako szefa. Widać ciągłe dążenie do poprawy jakości usług, profesjonalizm i pasję. POLECAM !!! Cezary z Łodzi