WYCISZENIE VOLVO XC 60 2.4

Zamiast opisu wkleimy tutaj opinię właściciela dotyczącą wykonanej przez nas usługi …

Zleciłem wyciszenie Volvo XC60 z 2012 roku, z silnikiem 2.4 Diesel. W oryginale samochód nie pozwalał na komfortowe korzystanie z mocy silnika. Ostre przyspieszanie generowało duży hałas, również mocno słyszalne były odgłosy z kół podczas jazdy po gorszej nawierzchni. Chociaż pomiary głośności nie wykazały dramatycznych wartości, wybrałem pakiet premium + dach.
Efekt jest zauważalny. Dźwięk silnika został przytłumiony, dźwięki z nawierzchni tylko w niewielkim stopniu przedostają się do wnętrza. Subiektywnie największa poprawa jest podczas jazdy miejskiej, ale zauważalnie ciszej jest w każdym zakresie prędkości i na każdego rodzaju drodze. Jazda z autostradowymi prędkościami z boxem dachowym przestała być męcząca.
Duże wrażenie robi też jakość demontażu/montażu wnętrza. Nie dostrzegam żadnych śladów czy też niepożądanych skutków skądinąd tak dużej ingerencji w samochód.

Z czystym sumieniem polecam usługi Pana Tomka – to dobry fachowiec.

Również inne sprawy organizacyjne – takie jak niespodziewana awaria użyczonego samochodu zostały załatwione w oczekiwany sposób.